Tribunj Chorvátsko

Tribunj Chorvátsko

Tribunj 

je obec  a prístav na polostrove, 4 km západne od Vodíc a je známy svojim najčistejšiím morom na pobreží Jadranu. Čisté more a bohatá fauna a flóra z neho robia ideálne miesto pre kúpanie a podvodné safari. Mesto sa rozkladá na pevnine a na polostrove. Polostrovná časť má staré historické centrum. Z mesta Tribunj sa Vám naskytne prekrásny pohľad na dva ostrovy, ktoré k nemu patria. Sú to Lukovnjak a Logorun. Tribunj je navštevovaný domácimi aj zahraničnými turistami.

Miesto je ideálne pre strávenie pokojnej a relaxačnej dovolenky. Z osláv, ktoré tu prebiehajú, stojí za zmienku oslie preteky, „Tribunjska noc“ a „Rybárska noc“, ďalej oslavy ku dňu Veľkej Panny Márie (15.08.) a Sv. Nikolu (16.12.).

. Z historických pamiatok stojí za návštevu kostol sv. Nikolu a sv. Márie, ďalej vyhliadka na kopci Križin, tureckú pevnosť Jurjevgrad alebo návšteva ostrova Logorun, kde nájdete osliu rezerváciu.

Z gastronomickej ponuky, odporúčame návštevu reštaurácie "Cvitan", "Luna" a "Ribarski dvori".

Vzdialenosť od väčších centier

Tribunj - Makarska: 154km, Tribunj – Split: 90km, Tribunj - Pula: 435km, Tribunj - Rijeka: 335km, Tribunj - Zadar: 62km, Tribunj - Šibenik: 16km, Tribunj - Dubrovnik: 326km, Tribunj - Zagreb: 332km

športová a rekreatívna ponuka

prenájom bicyklov, vodné skútre, škola potápania, bicyklistické trate, tenis, bowling

Hoteliérska ponuka

reštaurácia, tradičné chorvátske pivnice, pizzerie

Nočný život

nočný club, hudobné večery v oblasti

Pláže

Pláže v Tribunji sú z jemného štrku a najobľúbenejšia z nich je pláž Sovlja, Zamalin a Bristak. Plava plaža, ktorá je vyznamenaná tzv. Modrou vlajkou, je 4km dlhá štrková pláž medzi Tribunjí a Vodicemi.

Vodice

Vodice je obľúbené veľké rušné letovisko s častýmii športovými zábavnými a spoločenskými možnosťami v strednej Dalmácii. Leží 11 km severozápadne od Šibeniku, pri Jadranskej magistrále. Vďaka hojnosti vodných prameňov tu rastie bohatá vegetácia. Palmy sú tu ozdobou nábrežia, ktoré patria k najkrajším v Severní Dalmácii. Kráse mesta prispieva i malebný prístav a kilometre štrkových a piesočných pláží. Tribunj, Srima, Pirovac a Jadrija pri Šibeniku sú okolité mestá, v ktorých sa môžete ubytovať a sú súčasťou vodickej riviéry.

Vodice majú dve hotelové strediska: jedno na zalesnenom poloostrove Punta, druhé kolem hotelov Imperial a Olympia. Pozdĺž pobrežia vedie príjemná promenáda, na západ do Tribunje, na východ do Srimy.

Mesto bolo vybudované a dobre opevnené tak, že poskytovalo obyvateľstvu bezpečné útočište pred Turkami. Z celého opevnenia sa však zachovala len trojposchodová obranná Čarićova veža, stojacej dnes v centre mesta, blízko barokového farného kostola Nalezenia sv. Kríža.

Vzdialenosť od väčších centier

Vodice - Makarska: 149km, Vodice – Split: 102km, Vodice - Pula: 432km, Vodice - Rijeka: 336km, Vodice - Zadar: 63km, Vodice - Šibenik: 13km, Vodice - Dubrovnik: 329km, Vodice - Zagreb: 329km

 

 

športová a rekreatívna ponuka

potápanie, windsurfing (škola windsurfingu), jachting (marina Vodice), vodné lyže a skútre, tenis (tenisové areály), futbal, volejbal, basketbal, stolní tenis, minigolf, tobogan na pláži, cyklistické trasy do okolia

Hoteliérska ponuka

reštaurácia, tradičné chorvátske pivnice, pizzérie, reštaurácie rýchleho občerstvenia, kaviarne

Nočný život

Plážové a nočné bary, hudobné večery v oblasti, festivaly

Pláže

Mestské pláže vo Vodici sú z drobných kamienkov a s betónovými platmi. Väčšina pláží má pozvoľný vstup do mora. Okolité mesto Pirovac je známe pre svoje krásne piesočnaté pláže, kde si môžete zaplávať, početné zátoky a storočné olivové háje.

Related Posts:

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment: