Tučepi Chorvátsko

Tučepi Chorvátsko

 Tučepi

sú obec a spadajú pod Splitsko-dalmatínsky región. Známe sú podľa najdlhšej pláže z drobných kamienkov a piesku na Makarskej riviére (viac ako 3 km), popri ktorej sa nachádza prekrásna promenáda obklopená borovicami.Zo severnej strany sa nad mestečkom Tučepi rozprestiera prírodný park pohoria Biokovo.

Tučepi patrí k luxusnejším destináciám Jadranského pobrežia. Celé letovisko pôsobí veľmi upravene, nájdete tu krásne domy obložené bielym mramorom. Pred nimi rastú tropické rastliny - palmy, agáve, oleandre a mnoho iných.

Z Tučep môžete podniknúť približne hodinovú prechádzku nahor k pôvodnej horskej osade Gornji Tučepi. Odmenou sú krásne výhľady na chorvátske ostrovy Brač a Hvar. Gornji Tučepi je tiež východiskovým bodom pre výstup na Sv. Jure, najvyšší vrchol pohoria Biokovo (1762 m).

Mesto sa zvlášť rozvinulo v šesťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia, kedy sa začali stavať domy v dedinke Kraj na pobreží. Odvtedy sa Tučepi postupne rozvíjali a stali sa známym turistickým miestom, ktoré má 1763 obyvateľov. V Tučepách sa nachádza marína pre rybárske, turistické lode a jachty.

Vzdialenosť od väčších centier

Tučepi - Makarska: 6km, Tučepi – Split: 68km, Tučepi - Pula: 566km, Tučepi - Rijeka: 465km, Tučepi - Zadar: 210km, Tučepi - Šibenik: 145km, Tučepi - Dubrovnik: 184km, Tučepi - Zagreb: 463km

 

športová a rekreatívna ponuka

Plávanie, turistika, tenisové centrum, pieskový volejbal, vodné skútre, potápanie, jogging, masážne salóny, sauny

Hoteliérska ponuka

zmrzlinové stánky, tradičné chorvátske pivnice, pizzérie, reštaurácie rýchleho občerstvenia, kaviarne

Nočný život

dalmatínske spevácke zbory, tučepské letné večery, nočný club, karaoke show, coctail-bar

Pláže

Dlhá kamienková pláž v letovisku Tučepi je lemovaná vysokými borovicami. Na pláži sú sprchy. Pozdĺž pláže vedie celým letoviskom široká pobrežná promenáda ako stvorená pre dlhé večerné prechádzky. Za rušnou časťou letoviska Tučepi, smerom na Dubrovník, je krásna rozľahlá pláž, ku ktorej sa dostanete z centra Tučepi alebo z Jadranskej magistrály.

Related Posts:

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment: